/ Bok

Stille fjellmenn holder kjeft

Stein P. Aasheims biografi om Odd Eliassen har alt, men mangler hovedpersonens stemme.

Sist oppdatert: 28. november 2023 kl 12.59
EKTE: Odd Eliassen og de legendariske solbrillene. Foto: Privat
EKTE: Odd Eliassen og de legendariske solbrillene. Foto: Privat
Lesetid: 6 minutter

Anmeldelse: Den siste eventyrer forteller kronologisk og detaljrikt om livet til Odd Eliassen. Klatreren, talsmannen for lange skiturer og fremfor alt turmannen Odd, som knapt kan ha rukket å sove hjemme fra slutten av 60-tallet til langt ut på 90-tallet.  

En av de fineste kvalitetene ved boka er innsikten, refleksjonene og kunnskapene Stein P. Aasheim deler fra alle turene. Det er en klang av vemod, nostalgi og fremfor alt en lengsel i Den siste eventyrer. Ikke bare lengsel etter å være ung og sterk, men også til en tid som kanskje var tregere, men så uendelig mer i nuet. 

Allerede abonnent?  

Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen