OL i Beijing starter om en drøy uke, og allerede 7. februar starter den første øvelsen for freeski med Big Air. Seks dager senere kjører kvinnene kvalifisering i slopestyle, og nå har de første bildene fra parken kommet.
Parken består av tre railseksjoner og tre hoppseksjoner, altså ikke ukjent fra en tradisjonell slopestyle-løype. I likhet med forrige OL, hvor Øystein Bråten sikret Norges første gullmedalje i freeski, blir det også denne gangen stort.
Da Fri Flyt spurte landslagssjef Christoffer Schach hva han tenker om parken i forkant av OL svarte han følgende:
– Det er en løype som ligner på OL i 2018 i hovedtrekk. Så er det rails som er litt annerledes, men hoppene ligner mye. Det blir stort, railsene var høye. Det er også vindutsatt. Det påvirker potensielt kanskje farten hvis det er veldig hardt, men det er ikke et sted som er kjent for veldig mye nysnø. Men jeg tror det blir veldig bra. Tegningene ser bra ut.

SØR-KOREA: Slik så parken i Sør-Korea i 2018 ut. Foto: FIS
Parken er dessuten dekorert med Den kinesiske muren på siden. Den skal også ta unna en del vind, ifølge FIS.
– Utfordringen med å bygge parken var å beskytte utøverne mot vestavinden, sier Dirk Scheumann, som har hatt ansvaret for parkdesignet, i en pressemelding.
FIS har også laget en film fra parken du kan se her.
Norge sender altså Ferdinand Dahl, Tormos Frostad, Christian Nummedal, Birk Ruud, Sandra Eie og Johanne Killi til OL.
Sist OL vant altså Øystein Bråten slopestyle. Han har siden lagt opp som konkurransekjører.
Kvinnene kjører kvalifisering 13. februar, mens herrene skal kjøre sin dagen etter - samme dag som kvinnene kjører finale. Deretter er det finale for herrene 15. februar.