/ Alpene

Hochfügen gir deg Østerrikes kuleste skiterreng

Hochfügen i Østerrike er ikke lenger en godt bevart hemmelighet, men terrenget har ikke blitt dårligere av den grunn.

Sist oppdatert: 5. desember 2019 kl 14.23
PUDDER: Thomas Motz finner nydelig snø i området som kalles Outerbanks ved skisenteret i Hochfügen. Foto: Michael Neumann
PUDDER: Thomas Motz finner nydelig snø i området som kalles Outerbanks ved skisenteret i Hochfügen. Foto: Michael Neumann
Lesetid: 5 minutter

Å hevde at «dette kan sørenmeg ikke være sant» vil muligens være å overdrive, men tanken slår meg. Og det er ikke første gang i dag.

Sammen med et knippe gode venner har jeg karret meg til topps (som sistemann) på Pfaffenbichl. Dette er den 2431 meter høye fjellknausen med korset på toppen, like bak toppstasjonen på den øverste stolheisen i Hochfügen. Vi hadde heldigvis ferdigtråkka spor i det bratteste partiet, men vi har traversert enda lenger vekk fra anlegget enn de som har vært her før oss, og under meg ser jeg 5-600 høydemeter med terreng og snøforhold som sørenmeg ikke kan være sant.

Allerede abonnent?  

Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 
gutt som hopper på ski i skog pg pudder
Sjeldent pudderføre i Alpene

En smak av gamle dager i Østerrike

OMSTRIDT: Det vakte sterke reaksjoner da det ble brukt gravemaskin på en krympende isbre i Sveits for å lage skiløype. Nå viser det seg at arrangøren har gravd utenfor det tillatte området. Foto: Sébastien Anex/ 20minutes.ch
Arrangør innrømmer feil

Gravde utenfor tillatt område

SORIA MORIA: Som eit lysande slott ligg Kröntenhütte unde store fjell. Turen opp til hytta er bratt, vi er framme først i kveldinga.
Hytte til hytte i Sveits

– Får DNT til å bleikne

PÅDRAG: Vetle Gangeskar sender stort i Nendaz.
Guttakrutt ep. 10

– Nok et nederlag

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen