/ Surf

Kan bli stort!

– Det ser ut som vi får noe bølger til konkurransen på lørdagen uansett hva som skjer, men hvis vi er heldige er det noe skikkelige greier på gang, sier medarrangør av Surfefestivalen på Stad.

Sist oppdatert: 2. september 2009 kl 16.12
VANNFEST: Jarand Fretheim gjør seg klar for en helg i vannet på Stadlandet.
VANNFEST: Jarand Fretheim gjør seg klar for en helg i vannet på Stadlandet.
Lesetid: 1 minutter

Lavtrykkene i Nordsjøen holder høyt tempo for tiden, og et nytt bølgevarsel for Stadlandet kan tyde på gode forhold til Surfefestivalen som starter i morgen.

Surfer og fastboende på Stadlandet, Jarand Fretheim, har sett grundigere på bølgevarselet:

– På første øyekast ved varseltjenesten Magicseaweed.com kan det se beskjedent ut, men om man bryter ned spekteret til detalj, ligger det 12 fot bølger fra nord med åtte sekunders periode der ute. Det er kan bli bra. Men bøyen ligger et stykke ute i havet, så det er mulig det bare sneier forbi. Vi krysser fingrene, sier Fretheim.

Fri Flyt er allerede på plass i Hoddevik, klar for å teste ut forholdene, da det er meldt en liten hump i swellet i kveld.

Publisert 2. september 2009 kl 15.58
Sist oppdatert 2. september 2009 kl 16.12
 

Relaterte artikler

Helikopterpiloten som startet surfebutikk på si

Butikkeier: – Stenger når det er bra bølger

jente som surfer foran operahuset i Oslo
Her foiler Oda midt i Oslo sentrum

Her surfer Oda midt i Oslo sentrum

CRUISER CRUISESKIPET: – I dag var det en sykt bra tysk båt. Mein.. et eller annet. Den gikk jo «hur långt som helst». Jeg kunne sikkert stått helt til Tyskland, sier foilsurfer Sebastian Kjellström. Foto: Christian Nerdrum
Surfer bak skipene i Oslofjorden

Surfer bak skipene i Oslofjorden

RÁN: Etter ti år med planlegging og forberedelser var omsider Freddie Meadows klar for å surfe Rán sitt fulle potensial. Foto: Magnus Nordmo
– I ti år har jeg hatt mareritt

– I ti år har jeg hatt mareritt

SALTSTEIN: Ivar Trondsen alene med sin bror Torgeir på surfeplassen Saltstein, like utenfor Larvik. Foto: Torgeir Trondsen
Da surfing ble en miljøkriminalitet

Historien om surfeparadiset Saltstein

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen