Black Diamond har de siste årene lansert toppturseriene Helio Recon og Helio Carbon, som blant annet har levert en testvinner blant smale toppturski og randoneeski. 

Men Fri Flyt har også testet frikjøringsski fra den amerikanske produsenten, i tillegg til annet skiutstyr. Her ser du hvilke ski og skiutstyr vi har testet fra Black Diamond se siste årene. Nedenfor finner du altså blant annet test av skredsøker, topptursekk og isøkser.

Det har riktig nok blitt testet langt flere ski fra Black Diamond, men i denne saken har vi listet opp skiene fra 2019. Dersom du for eksempel er på jakt etter brukte ski, bør du sjekke arkivet for eldre skitester.

Det har ikke blitt testet egne dameski fra Black Diamond de siste årene, men skiene nedenfor er kategorisert som unisex. Det kreves dessuten Fri Flyt-abonnement for å kunne lese testene. Det skaffer du deg ved å trykke på en av skiene, og følge veien videre derfra.

Husk at du dessuten bør velge bindinger som passer til skiene du kjøper. Her kan du lese mer om hvilke toppturbindinger du bør velge.

Toppturski

2021: Black Diamond Helio Carbon 88

2021: Black Diamond Helio Carbon 95

2021: Black Diamond Helio Carbon 104

2021: Black Diamond Helio Carbon 115

2020: Black Diamond Helio Recon 88

2020: Black Diamond Helio Recon 95

2020: Black Diamond Helio Recon 105

2019: Black Diamond Helio 76

2019: Black Diamond Helio 95

2019: Black Diamond Route 105

Frikjøringsski

2019: Black Diamond Boundary Pro 100

Skistaver/teleskopstaver

Test av Black Diamond Razor Carbon Pro

Skisekker/topptursekker

Black Diamond Dawn Patrol 32

Isøkser

Test av Black Diamond Swift

Test av Black Diamond Venom

I tillegg har også Fri Flyt testet skredsøker-modellen Black Diamond Guide BT.