/ Sykkel

Zakka raskest igjen

Forhåndsfavoritt Espen Johnsen vant seniorklassen i søndagens NC-ritt i Oppdal, men det var en junior som var raskest ned den splitter nye, og svært gjørmete, løypa.

Sist oppdatert: 28. juni 2010 kl 10.11
RASKEST IGJEN: Zakarias Blom Johansen er i siget om dagen. Foto: Martin I. Dalen
RASKEST IGJEN: Zakarias Blom Johansen er i siget om dagen. Foto: Martin I. Dalen
Lesetid: 2 minutter

Zakarias Blom Johansen var nemlig raskeste mann ned Vangslias nye utforløype, og junioren viste at han taklet de svært gjørmete forholdene godt. Med tiden 2:54 slo han dagens nest raskeste, og vinner i seniorklassen, Espen Johnsen, med nesten tre sekunder!  

Kun tre syklister kom seg ned løypa på under tre minutter, og at en av dem var førsteårssenior Terje Nylende fra Oppdal, viser at rekrutteringa i utfornorge går strålende. Nylende har vært med og bygd den nye løypa, og han var førstemann over den enorme gap-hoppet som innledet løypas midtre del. 

Allerede abonnent?  

Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen