/ Sykkel

Nå åpner Hafjell Bike Park

Parksjef i Hafjell Bike Park, Knut Løkås, forventer rundt 400 syklister til helga, og kan knapt vente til heisene er i gang igjen for sesongen.

Sist oppdatert: 15. juni 2017 kl 09.12
SESONGÅPNER: Til helga åpner Hafjell Bike Park. Foto: Gisle Johnsen
SESONGÅPNER: Til helga åpner Hafjell Bike Park. Foto: Gisle Johnsen
Lesetid: 3 minutter

– Blant nyhetene har vi selvfølgelig de to nye, store hoppene som vi håper vil falle i smak hos de som liker luft under hjula. Her har vi hatt hjelp av Makken til design av hoppet, så vi er ganske trygge på at det kommer til å fungere veldig bra, sier han.

Hoppene, som er på fem og ti meter, ligger i bunnen av anlegget der dirtparken var før. De skal selvsagt innvies til helga, og det skjer med en laidback whip-off konkurranse på lørdag.

Allerede abonnent?  

Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen

Nå åpner Hafjell Bike Park | FRIFLYT.NO