/ Sykkel

– Det gir en vekker til hele sporten

Arrangørene av enduro-cupen i Norge er preget av det tragiske dødsfallet til Will Olsen (40).

Sist oppdatert: 7. august 2015 kl 14.27
Petter Andreas Strøm fra et ritt i Nesbyen. Foto: Kristoffer H. Klippernes
Petter Andreas Strøm fra et ritt i Nesbyen. Foto: Kristoffer H. Klippernes
Lesetid: 3 minutter

– Det er uten tvil det verste som kan skje et ritt. Det er tragisk for hele sporten, og for EWS (Enduro World Series red.anm.) som serie. Alle som arrangerer vet at sikkerhet står i høysetet, og man vet dessverre også at tragiske ting kan skje overalt. Det er vanskelig å helgardere seg for ting som kan oppstå, sier styremedlem i 80/20 Enduro Series, Petter Andreas Strøm, til Fri Flyt.

Tidligere denne uken ble kjent at amatør-syklist William Dean Olson døde etter en kræsj under den femte runden av Enduro World Series i Colorado. Rittet ble dermed avlyst, og i ettertid av det tragiske dødsfallet har en sykkelverden vært i sorg.

Allerede abonnent?  

Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen