Test av Diamir Vipec 12

Diamir Vipec er et imponerende stykke arbeid, men går det på bekostning av noe?

Sist oppdatert: 9. oktober 2015 kl 10.28
I FRONT: Vipec 12 har utløsermekanisme i frontbindingen. Vi testet bindingen på et par Stöckli Stormrider 100 i 182 cm. Foto: Hans Petter Hval
I FRONT: Vipec 12 har utløsermekanisme i frontbindingen. Vi testet bindingen på et par Stöckli Stormrider 100 i 182 cm. Foto: Hans Petter Hval

Fritschi Diamir Vipec kom foran fjorårssesongen, som et innovativt tilskudd til tech-familien. I motsetning til alle de andre bindingen, har den sideveis utløsning i forbindingen, samtidig som bakbindingen løser ut horisontalt. Dette er standard på alpinbindinger og rammebindinger, og anses i utgangspunktet som en fordel sikkerhetsmessig. Men det er komplisert å få til og de andre har styrt unna.

Vipec har heller ikke fått DIN-godkjenning. Som følge av utløsermekanismen foran må pinnene foran justeres presist etter støvlenes bredde. Det at tåbindingen tillater en del sideveis forflytning, betyr ikke at den løser ut selv om du måtte treffe noe hardt i underlaget og dermed påføre bindingen trykk. Ved vertikal utløsning i bakbindingen, vil frambindingen fortsatt sitte fast, men ved at støvelen dyttes forover vil den løses ut låsemekanismen på tåbindingen og dermed løse der også.

Allerede abonnent?  

Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen