De utenlandske kjørerne imponerte mest på Skjervet, og fjorårsvinnerne Ali Nas (herrer) og Live Frisak måtte finne seg i favorittstempelet i dag, men ingen av dem klarte p klatre til topps på pallen. Live Frisak var nærmest, hun tok en finfin tredjeplass.

Se galleriet under resultatene for blinkskuddene fra torsdagens norgescuprunde i longboard!

Annonse

Alt fra Ekstremsportveko finner du her!

Resultater, longboard NC, Voss:

Open:

  1. Adam Persson – Swe

  2. Mauritz Armfelt – Swe

  3. Dave Süess – Sveits

  4. Henning P. Patricksson – Nor

  5. Esaja Ekman – Swe

  6. Tanner Morelock – USA

  7. Aaron Hampshire – USA

  8. Ali Nas – Nor

  9. Hansa K. Henriksen – Nor

  10. Lars Mikalsen – Nor

  11. Daina Banks – USA

  12. Emile E. Miller – Nor

  13. Jørund Bratset – Nor

  14. Marius T. Jørgensen – Nor

  15. Trygve F. Jørundland – Nor

  16. Haakon Aavik – Nor

  17. Adrian Jancey – Nor

  18. Jens S. Øvregård – Nor

  19. Elias Kvarekvål – Nor

  20. Aldin Hodzic – Nor

  21. Rasmus Klintrot – Swe

  22. Carl Larsson – Swe

  23. Sondre Braa – Nor

  24. Seth Guecker – USA

  25. Jakob Eriksson – Swe

  26. Steffen Eliassen – Nor

  27. Magne Ørvik – Nor

  28. Simon Hasselberg – Nor

  29. Rachel Bruskoff – USA

  30. Jens D. Dydland – Nor

  31. Hilmar Iversen – Nor

  32. Live Frisak – Nor

  33. Cedric Cornell – Eng

  34. Ivar Boldvik – Nor

  35. Till Heiden – Sveits

  36. Linn Andersson – Swe

  37. Olav Bakemann Adalberon – Nor

  38. Lorenza Walker – Swe

  39. Jenny Schaurte – Germany

  40. Peter Andersson – Swe

  41. Einar Kvam – Nor

  42. Roy H. Prestegard – Nor

  43. Kirsti Henriksen – Nor

  44. Niclas Hermin – Swe

  45. Richard Moe – Nor

  46. Erik Evensen – Nor

  47. Christian Torstvet – Nor

  48. Joel A. Hoholm – Nor

  49. Kim-Tore Brendgen – Nor

  50. Jan Ståle Eriksen – Nor

  51. Mina N. Westli – Nor

  52. Morten Forsberg – Nor

  53. Jan Erik Strømmen – Nor

  54. Alexander Teilgård – Nor

Damer:

  1. Rachel "Bagels" Bruskoff – USA

  2. Jenny Schaurte – Germany

  3. Live Frisak – Nor

  4. Linn Andersson – Swe

  5. Kirsti Henriksen – Nor

  6. Lorenza Walker – Swe

  7. Mina Westli – Nor

Masters:

  1. Cedric Cornell

  2. Steffen Eliassen

  3. Morten Forsberg

  4. Peter Andersson

  5. Erik Evensen

  6. Jan Ståle Eriksen

  7. Richard Moe

  8. Erlend Hoholm