/ Surf

Nå kan du få tow-in bølgesurfing på Jæren

En superrask vannscooter til tow-in bølgesurfing, et skimboardbasseng og en 400 meter lang vinsj er blant investeringene Bore Surf Senter har gjort. De vil bygge opp et komplett senter for brett og vannsport.

Sist oppdatert: 14. august 2022 kl 08.29
TOW-IN Surf på Bore Surf Senter.
Tow-in: Bore Surf Senter har investert i en Yamaha WaveRunner med toppfart på 58 knop. Foto: Bore Surf Senter
Lesetid: 4 minutter

– Vi ønsker å bli kjent som et senter der en kan krysstrene ulike brettsporter. Vi vil legge til rette for at kundene skal få prøve skimboard, skateboard, surfing, kiting og forskjellige varianter av foling. Her er det mye å gjøre selv om vind og bølger uteblir, sier daglig leder for Bore Surf Senter, Terje Hallvard Berge.

Bore Surf Senter på Jæren, utenfor Stavanger, ble etablert i 2017 og har vokst fra å holde til i et lite skur til å omfatte et større uteområde i tilknytning til Bore Strandcamping. Det er etablert både kontor, lavvo, kafe med økologisk kaffe, en surfskate-bølge i tre og et 30 meter langt skimboardbasseng.

Allerede abonnent?  

Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen

Bore Surf Senter har kjøpt heftig vannscooter | FRIFLYT.NO