Bratt førstenedkjøring i Lyngen

Finske Ode Siivonen har gjort det som sannsynligvis er første nedkjøring av vestsida av Store Fornestind i Lyngen. Her er den dramatiske filmen.

Sist oppdatert: 19. mai 2011 kl 12.03
NY LINJE: Bratt og utsatt nesten hele veien. Foto: biosphere.no
NY LINJE: Bratt og utsatt nesten hele veien. Foto: biosphere.no
Lesetid: 1 minutter

Ode er en svært erfaren og dyktig brattkjører, og Store Fornestind føyer seg inn i rekken av flere svært bratte og krevende nedkjøringer finnen har gjort.

Siivonen jobber til daglig som guide i Chamonix, men har tilbragt hver vår siden 1998 i Nord-Norge på jakt etter bratte nedkjøringer. Han har logget et sted mellom 30 og 40 førstenedkjøringer i regionen, men turen ned fra Store Fornestind peker seg ut som en av de mest spektakulære.

Se den fete filmen her:

Publisert 19. mai 2011 kl 12.00
Sist oppdatert 19. mai 2011 kl 12.03
 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen