Voldsom økning i omsetning
Etter at Vassfjellet ble kjøpt av idrettslaget Freidig har både omsetning og kvalitet skutt i været i skisenteret utenfor Trondheim. Terrengparken denne sesongen er bygd av Emil Fossheim, og den er Trøndelags soleklart beste park.
– Det handler om passion og vilje til å skape gode opplevelser. Da kommer folkene og pengene følger med. Gjennomsnittlig omsetning i Vassfjellet i perioden 2013 til 2018 var 8,9 millioner kroner. I fjor klarte vi 14 millioner, og i år kanskje 20 mill, og det med en skikkelig shitty vinter, sier Henriksen, som lover at Vassfjellet i framtiden skal være blant de første anleggene i Norge som åpner terrengpark på høsten.
Masterplan for både park og pudder
Emil Fossheim har skrevet masterplan for parken, sammen med Trondheim Snowboardklubb og Freidig freeski. Men det er også laget planer for frikjøringsområdene høyere oppe på fjellet.
– Jeg tror at de som har størst passion er de som skal utvikle produktet. Derfor er Emil vår parkmann. Robert Aaring er vår frikjøringsmann, og han skriver masterplan for toppområdet. Skal vi bli skikkelig gode, og det skal vi, da må vi ha de beste folka, og vi må utfordre brukerne på hva vi er gode og dårlige på. Når vi så setter alt sammen, da blir vi gode og et skisenter å snakke om, sier styrelederen.
Se parken i Vassfjellet i denne filmen fra Oakleys samling i februar: