– Fredag klokken 9.00 åpner vi bakke 13 og 15, to lange fine carvingbakker, pluss barneområdet på Turistsenteret og bakke 63 i Høgegga. Sistnevnte for treningsgrupper. I alt kan vi tilby om lag seks kilometer med bakker åpningshelga, og det synes vi er bra. Vi gleder oss, sier han, sier destinasjonssjef i Skistar Trysil, Helge Bonden. 

Den siste tiden med kuldegrader, i tillegg til snøfall flere steder i landet, gjør at en rekke anlegg er i ferd med åpne for vinteren. I Skistar-anleggene Trysil og Hemsedal har det snødd bra med både natursnø og kunstsnø den siste tiden, og Trysil åpner altså flere bakker allerede til helga, 15. november.

DRONE: Dronebilde fra Tinden like før helgen. Foto: Ola Matsson
DRONE: Dronebilde fra Tinden like før helgen. Foto: Ola Matsson

Skistars andre anlegg, Hemsedal, nærmer seg også sesongåpning. De åpner 22. november - altså neste helg. De åpner riktig nok barneområdet til en førpremiere helga 16. november.

–  Snøleggingen har som nevnt gått veldig bra og vi ser virkelig fram til sesongåpning, sier en fornøyd Martin Letzter, destinasjonssjef i Skistar Hemsedal.

Solheisen i Hemsedal åpnet derimot i helga, der blant annet Robert Ruud var tilstede:

 

SOLHEISEN I HELGA: Slik så det ut da Hemsedal åpnet park ved Solheisen. Foto: Audun Holmøy Røhrt
SOLHEISEN I HELGA: Slik så det ut da Hemsedal åpnet park ved Solheisen. Foto: Audun Holmøy Røhrt