Selger to skianlegg i Sverige

Branäsgruppen fortsetter nedsalget av lokale skianlegg i Sverige. Nå er både Ulricehamn och Vallåsen til salgs.

Sist oppdatert: 16. mai 2022 kl 10.45
KAN BLI DITT: Ulricehamn er et av to skianlegg i Sverige som er til salgs. Foto: Ulricehamn Ski Center
KAN BLI DITT: Ulricehamn er et av to skianlegg i Sverige som er til salgs. Foto: Ulricehamn Ski Center
Lesetid: 1 minutter

Ulricehamn ligger en drøy time øst for Gøteborg og består av fem skiheiser med åtte nedfarter. Mens Vallåsen, altså det andre skianlegget som er til salgs, ligger syd i Sverige, rett nord for Helsingborg.

Skianlegget er det sydligste i Sverige.

Det var Freeride.se som først meldte saken.

Nå er altså begge skianleggene til salgs. Eier er Branäsgruppen, som også mot slutten av november i 2020 solgte samme selskap Tolvmannabacken til proffsyklist Oscar Härnström som la ned skitilbudet for å satse på sykkel.

Ifølge Freeride har selskapet, som eier og har eid en rekke skianlegg i Sverige, en plan om å satse hardere på Nord-Sverige. Derfor selges altså destinasjonene som ligger lengre syd.

Dersom anleggene blir solgt sitter Branäsgruppen igjen med Kungsberget og da Branäs.

Vallåsen har i dag et veletablert sykkeltilbud i tillegg, og har blant annet pumptrack og teknikkarena.

Det er ukjent hva de ser for seg av pris på skianleggene.

Drømmer du om å eie et skianlegg i Norge er forøvrig Hallingskarvet også til salgs. Det kan du se mer om i denne videoen:

Publisert 16. mai 2022 kl 10.45
Sist oppdatert 16. mai 2022 kl 10.45
 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen