SNØ: Her har snøen kommet til toppen av skianlegget på Voss. Foto: Ole Andreas Dyrhovden
Lesetid: 2 minutter
Det har vært en god uke for Voss Resort. Først vant de den etterhvert årelange rettstvisten mot Loen Skylift i Stryn om logoplagiat. Så kom årets første snøfall på Hangurstoppen.
– Det er absolutt fint med snø allerede i september. Vi tar det som et godt tegn for den kommende vinteren og har troa på en skikkelig god sesong, sier Linn Ravndal Norevik, markedskoordinator på Voss Resort.
For torsdag ble det altså hvitt på Voss, omtrent samtidig som rettssaken mot Loen Skylift ble vunnet. Selv om snøfallet ikke er omfattende, er det likevel et tegn på at skisesongen ikke er alt for langt unna.
– Vi planlegger sesongåpning 1. desember, men vi åpner selvsagt tidligere så lenge vi har nok snø, sier Ravndal Norevik.
VOSS: Snø på Voss Resort torsdag formiddag. Foto: Ole Andreas Dyrhovden
Ifølge NRK har det også kommet snø på flere fjelloverganger - blant annet Vikafjell ved Voss. I tillegg er det snø på Riksveg 7 over Hardangervidda og mellom Aurland og Lærdal er Aurlandsfjellet stengt på grunn av snø.
Men Voss er såvidt Fri Flyt vet det eneste skianlegget som nå har fått snø. Bilder fra webkamera viser at for eksempel Myrkdalen, som ligger like ved, ikke har fått snø enda.
Voss Resort har for ordens skyld tidlig-rabatt på sesongkort frem til 15. oktober. Det betyr at sesongkort koster 5000 kroner.
Allerede abonnent?
Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998
OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin
*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.