Sogndal skisenter fikk 700 gjester i gjenåpningen: – Problemfritt i forhold til kø og avstand

Sogndal skisenter fikk litt over 700 gjester på drømmeforhold i gjenåpningen av skisenteret. – Folk respekterer det som skjer nå.

Sist oppdatert: 20. april 2020 kl 09.23
Sogndal skisenter
ÅPNET I HELGA: Sogndal skisenter var blant skianleggene som holdt åpent i helga. Foto: Håvard Nesbø
Lesetid: 2 minutter

Etter flere uker med stengte skianlegg i Norge åpnet et lite utvalg skiheisene i helga. Blant de var Sogndal skisenter, Jølster skisenter og Sogn skisenter, som har hatt drømmeforhold under gjenåpningen. Førstnevnte melder om rundt 700 gjester i gjenåpnings-helga, som i likhet med alle andre har holdt stengt under koronakrisen.

– Det er massse snø i Sognafjella om dagen. I Sogndal Skisenter ingen unntak, anlegget har fortsatt et par meter snø i Rindabotn. Perfekt sløsjforhold  i bakken og ute i terrenget, sier Håvard Nesbø, som jobber i skianlegget.

Allerede abonnent?  

Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen