Dagen derpå i pipen

Siste dag av Snowstock 2008 gjensto en konkurranse. Snowboarderne skulle igjennom en ny runde i Norgescupen i halfpipe.

Sist oppdatert: 10. mars 2008 kl 00.48
Vinner Silje Norendal viser seg foran Bjørn Johan Jenssen
Vinner Silje Norendal viser seg foran Bjørn Johan Jenssen
Lesetid: 1 minutter

En svært avslappet stemning preget søndagens konkurranse. I solsteken kunne publikum nyte lav musikk fra anlegget mens deltagerne lekte seg i den myke pipen. Helgens vinner i samtlige juniorklasser Ståle Sandbech likte den myke pipen. ”Den er bra å prøve på nye triks uten å skade seg. Til å være i Norge har den høy standard. Den funker bra” konkluderte fjorten åringen.

Snowstock er da over for i år. Det ble et fullspekket arrangement som ble gjennomført til 20 i stil. Kongsberg Skisenter er kanskje eneste i Norge som kan gjennomføre så mange konkurranser i ulike grener i løpet av en helg. Og alle konkurransene kan publikum overvære med bra utsikt fra bunnen av anlegget. Vi gleder oss til neste års utgave av Snowstock.

Bilder med resultater fra søndagen finnes under.

Publisert 10. mars 2008 kl 00.48
Sist oppdatert 10. mars 2008 kl 00.48
 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen

Dagen derpå i pipen | FRIFLYT.NO