/ Norge

Snø i tre ulike fylker

Snø i tre ulike fylker

Snøen har allerede meldt sin ankomst flere steder i landet. Nå sender Yr ut farevarsel for tre ulike fylker.

Sist oppdatert 18. oktober 2022 kl 08.33
18. OKTOBER: Fra tirsdag ettermiddag til onsdag ettermiddag er det ventet 5-10 cm snø over 600 - 700 meter i deler av Møre og Romsdal og Trøndelag.
18. OKTOBER: Fra tirsdag ettermiddag til onsdag ettermiddag er det ventet 5-10 cm snø over 600 - 700 meter i deler av Møre og Romsdal og Trøndelag.

Det kan virke som at snøvær på høsten er et såpass overraskende fenomen for oss nordmenn, at Yr velger å sende ut farevarsel når det skjer. Hvor farefult dette blir, vil tiden vise, men det er uansett på tide å bytte dekk, og legge om til ull innerst, for nå er vinteren på vei.

I hvert fall i tre av Norges fylker. 

Allerede abonnent?  
Kjøp abonnement og få tilgang til artikkelen.

Alle abonnement gir full tilgang til hele vårt digitale univers. Det inkluderer Fri Flyt,

Terrengsykkel, UTE, Klatring, Landevei og Jeger sine nettsider, app og e-magasin.

1 måned
Digital tilgang til 6 nettsider
Papirutgaver av Fri Flyt
Lavest månedspris
Abonnementet fortsetter å løpe etter bindingstiden inntil du selv sier det opp
3 måneder
Digital tilgang til 6 nettsider
Papirutgaver av Fri Flyt
Lavest månedspris
Abonnementet fortsetter å løpe etter bindingstiden inntil du selv sier det opp
12 måneder
Digital tilgang til 6 nettsider
Papirutgaver av Fri Flyt
Lavest månedspris
Abonnementet fortsetter å løpe etter bindingstiden inntil du selv sier det opp
Betal smartere med Klarna.

Abonnementene fornyes automatisk og kan sies opp når som helst, men senest før perioden utløper.

Friflyt.no har daglig dekning av det som skjer i skianlegg og toppturområder, og vi dekker debatter og dilemmaer om alt fra snøskred til klimaendringer. Om sommeren skriver vi om aktiviteter skifolk er opptatt av når det ikke er snø på bakken, som vannsport og sykkel.

På friflyt.no finner du også Fri Flyt sine skitester og mer enn 750 guider til toppturer.

Les mer om våre abonnement

Har du spørsmål?

Vi svarer raskt på mail.

Relaterte artikler
SNØ: YR har sendt ut varefarsel for indre strøk av Østlandet. Illustrasjon: Meteorologisk institutt
Forventer 60 cm snø på Østlandet

Kan komme 60 cm snø på Østlandet

HER KOMMER GLEDEN! Kvitfjell har fått tidlig start på snøproduksjonen i år. Foto: Alpinco/Martin Vinje
Sesongstart i norske skianlegg

Disse heisene åpner først

Temperatureren vil variere, og for mange fjellstrøk vil nedbøren komme som regn eller sludd. Illustrasjon: Windy
Vinterens siste innsats

Kan komme 50 centimeter nysnø

REISER VERDEN RUNDT: Line Traveling Circus er kjent for sin kreative kjøring verden rundt. Foto: @skitrashjake
Disse parkarrangementene avslutter sesongen

Parkarrangementene du burde dra på i slutten av sesongen

REKOGNISERING: Benjamin Forthun og Christopher Lange har fått nyss i et felt med kampesteiner, der det muligens skal være mulig å ta seg ned med ski på bena. Gjennom en lang vinter med store snødump, ble det omsider mykt nok til å bryte seg på det vanvittige puteprosjektet på Vestlandet. Foto: Simon Sjøkvist
Benjamin Forthun og Christopher Lange

Topphemmelig putefest i vest

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo | Tlf: 21 95 14 20

Ansvarlig redaktør: Erlend Sande | Nyhetssjef: David Andresen Vesteng | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Kommersiell leder: Alexander Hagen | Daglig leder: Anne Julie Saue