– Jeg blir glad, stolt og ydmyk av å være i samme selskap som Hemsedal, Trysil, Hafjell, Hovden og Norefjell. Ambisjonen er så klart å vinne, men bare å være nominert viser at vi på Geilo har gjort viktige grep for å komme inn igjen i det celebre selskap. Dette er skikkelig god og viktig motivasjon for oss alle sammen, sier Geilo-turistsjef Pål K. Medhus i en pressemelding.

Akkurat hva som ligger til grunn for kåringen kommer ikke fram av pressemeldingen, men det skrives at « de vinnende skistedene og skihotellene er blitt stemt fram av reiselivsjournalister, reiseagenter og skiturister fra hele verden.».

I 2013 og 2014 stakk Trysil av med tittelen Norges beste ski-destinasjon ifølge World Ski Awards.

De endelige vinnerne kåres den 21. november under en storslått galla i Kitzbühel i Østerrike, og da skal det også kåres vinnere i disse kategoriene:

  • World's Best New Ski Hotel 2015

  • World's Best New Ski Chalet 2015

  • World's Best Ski Resort Company 2015

  • World's Best Ski Tour Operator 2015

  • World's Best Ski Travel Agent 2015

  • World's Best Ski Transfer Operator 2015

Stem på din favoritt av de fem norske finalistene her!