/ Twintip
 / X Games

Birk Ruud: – Det er synd, men jeg har forståelse for at staten synes det er dyrt

Torsdag startet avviklingen av X Games Norge, etter å ha fått nei i Stortinget. Norske ski- og brettprofiler reagerer med tristhet over avgjørelsen, men forstår likevel politikernes vurdering.

Sist oppdatert: 18. mars 2022 kl 18.24
VANT PÅ FORNEBU I 2018: Birk Ruud tok gull i big air under X Games Norge på Fornebu i 2018. Foto: Kalle Hägglund
VANT PÅ FORNEBU I 2018: Birk Ruud tok gull i big air under X Games Norge på Fornebu i 2018. Foto: Kalle Hägglund
Lesetid: 4 minutter

Torsdag kom den endelige skjebnen til X Games i Norge, da Stortinget gjennom en votering ga sitt endelig nei til statstøtte. Som følge av det legger arrangør SAHR ned arrangementet.

– Det er synd, men jeg har full forståelse for at staten synes at eventene er for dyre i forhold til hva det gir tilbake til idretten. Jeg hadde håpet det gikk å lage events rimeligere.

Allerede abonnent?  

Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

Jibben lever Bendik Øye
Ekspert om X Games:

– Da blir det uinteressant

Birk Ruud X Games Aspen 2025
X Games Aspen 2025 slopestyle

Uheldig i slopestylefinalen

X GAMES: Tormod Frostad under trening til slopestyle tidligere denne uken. Foto: Christoffer Schach / Freeskilandslaget
X Games Aspen 2025

Brakk armen i X Games

DEN STORE X: Norge kan vise til gode resultater i X Games.
Snowboard live fra X Games i Aspen 2023

Live fra X Games - snowboard

KNOKKEL HOPP: Knuckle huck er blitt en av de mest populære konkurransene under X Games. Svenske Jesper Tjäder er invitert også i år. Foto: Monster Energy
Freeski live fra X Games i Aspen 2023

Live fra X Games - freeski

Marcus Kleveland
Syv norske utøvere klare for X Games

Slik blir årets X Games

Ingen støtte fra Stortinget

Nei til X Games: - Vedmodig og trist

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen