Test av Dynafit TLT7 Expedition MS CL

Vi har testet Dynafit TLT7 Expedition MS CL, toppturstøvler med bredere lest enn tidligere modeller.

Sist oppdatert: 5. desember 2016 kl 14.37
Dynafit TLT7 Expedition CL toppturstøvler
Dynafit TLT7 Expedition CL: Lett toppturstøvel med nyskapende løsninger. Foto: Henrik Alpers

Dynafit har jobbet hardt for å lage en modell med alle fordelene til de TLT6, men uten ulempene. På Dynafit TLT7 Expedition CL er den avtakbare flekstungen borte. I stedet har den en fast ekstunge som er myk øverst. Støvlene strammes med en vaier som svinger seg inne i skallet fra ankelen og opp til leggen. Der oppe er det en to spenner. Den ene strammer passe for motbakkene, den andre strammer mer og låser samtidig støvelen i kjøremodus.

Det lette skallet i karbonfiberforsterket Grilamid kombineres med en tynn og lett innerstøvel på 160 gram. De som tidligere har slitt med TLT-modellenes smale lest, får med Dynafit TLT7 Expedition CL en bredere tåboks. Det er merkbart bedre plass, og de som tidligere har gått opp i størrelse for å kunne bruke Dynafit, kan trolig droppe det nå.

Allerede abonnent?  

Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 
Tecnica Zero G Peak toppturstøvler
Lav vekt og gode kjøreegenskaper

Test av Tecnica Zero G Peak

test av toppturstøvler Atomic Backland Pro
Lett og god å gå med

Test av Atomic Backland Pro UL

Carbon UL toppturstøvler test backland atomic
Atomic Backland Carbon UL

Test av Atomic Backland Carbon UL

head kore 130 frikjøringsstøvel
Test av Head Kore RS 130 GW

Test av Head Kore RS 130 GW

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen