– Vi har fått rundt 10 centimeter nysnø på toppene, hvor det har blitt skikkelig fint, sier Mari Riksheim, som er markedssjef i Strandafjellet skisenter.

WEBCAM: Slik så det ut på Strandafjellet onsdag morgen. Foto: Strandafjellet skisenter
Anlegget på Sunnmøre, som har blitt kåret til Norges beste for frikjøring, satser på åpningsdato 4. desember. Men markedssjefen lover tidligere åpning hvis forholdene tillater det.
– Vi håper å overraske med enda tidligere åpning, det hadde vært skikkelig stas, sier hun.
Strandafjellet kan for øvrig skilte med blant annet nytt servicesenter ved gondolen på Fursetsiden og oppdatert kunstsnøanlegg på Roalden-siden.
Nysnøkartet til Senorge viser for øvrig at det er nysnø i fjellet også i Midt-Norge og lenger nord. Også i Oppdal er det hvitt på toppene, og onsdag morgen våknet oppdalingene til nysnø i sentrum etter å ha blitt inspirert til langt opp over ørene av Fri Flyts filmturné kvelden før.
Snart er det vinter og ski!

OPPDAL TIRSDAG: Nysnø på toppen av Vangslia. Denne uka. Dagen etter lå snøgrensa nesten nede i sentrum. Foto: Tore Meirik