Istapp rett i panna

Endelig isklatring! Uslitelige Roger Eidem har starta isklatresesongen i Romsdal, og årets første tur på bratt is endte med blåveis.

Sist oppdatert: 22. november 2022 kl 11.30
ENDELIG I GANG: Isklatresesongen er i gang i Romsdal, men forholdene er ikke bedre enn at det ble klatra is og klippe på omtrent samme sted samtidig. Her er Asbjørn Berg på Diederfossen sist helg. Foto: Roger Eidem
ENDELIG I GANG: Isklatresesongen er i gang i Romsdal, men forholdene er ikke bedre enn at det ble klatra is og klippe på omtrent samme sted samtidig. Her er Asbjørn Berg på Diederfossen sist helg. Foto: Roger Eidem
Lesetid: 2 minutter

Etter gradvis synkende temperaturer og rykter om tynn is i Drivdalen tok abstinensene for isklatring overhånd.  Etter en liten spørrerunde på instagram, fant jeg ut at 3 timer kjøring per vei, var litt i lengste laget i forhold til isforholdene i Drivdalen.

Snakket deretter med Asbjørn Berg, som bor i Isfjorden og ble enig at vi skulle sjekke ut mulighetene i Romsdalen.

Allerede abonnent?  

Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen