Topptur på Verjesteinsnuten: Nå er det fine skiforhold på Haukeli

Det nye året startet med sol og fantastiske skiforhold på en av de kuleste skiturene på Haukeli. Verjesteinsnuten er en fin mulighet for topptur og randonee nå.

Sist oppdatert: 4. januar 2021 kl 10.23
Verjesteinsnuten topptur hauekli
RENNA: Rennekjøringen på Verjesteinsnuten er et høydepunkt på turen. Her er Pål fornøyd med å ha kommet på toppen. Foto: Andreas Løve Storm Fausko
Lesetid: 3 minutter

Vi skriver 20201 og kong vinter har også kommet til Sørvestlandet, om kanskje ikke i samme styrke som på Østlandet. Men så lenge det er snø i fjellet så er det alltid muligheter for toppturer. 

Det var meldt strålende sol og kaldt på Haukelifjell i dag og da utnyttet jeg muligheten til å prøve å få kjørt min første renne for sesongen.  

Allerede abonnent?  

Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen