– Mange hadde fine turer og noen fant også skikkelig bra snø

High Camps 20-årsjubileum er vel overstått, og til tross for litt varierende skiforhold fikk flere fine skiturer i Hurrungane.

Sist oppdatert: 9. mai 2022 kl 09.48
High Camp Turtagrø.
SKITUR: Flere fikk noen fine skiturer under High Camp Turtagrø, selv om forholdene var varierende. Foto: Brynjar Tvedt
Lesetid: 2 minutter

– Etter å ha holdt ut i regnværet og vinden på fredag, var det store forventninger til sol og sløs på lørdag. Sånn ble det ikke helt for min del i alle fall. Det var stort sett hardt der vi kjørte på Steindalsnosi og Fanaråki. Men en del andre rapporterte om puddertendenser i nordvendte nedkjøringer, sier ansvarlig redaktør i Fri Flyt, Erlend Sande.

Han var en av dem som reiste til Turtagrø i helga for å feire 20-årsjubileet til High Camp, som ble arrangert for først gang i 2001, men som altså ble korona-avlyst i fjor. 

Allerede abonnent?  

Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen