– Et av mine verste trekk, er nok sinnet mot været, eller klimaaggresjon

Et av mine verste trekk, er nok sinnet mot været, eller klimaaggresjon. Helst mildvær. Og mildværet kommer oftere. Spesielt når det ikke skal komme. For eksempel 1000 meter over havet, i januar, i februar - og midt i min skihelg.

Sist oppdatert: 9. april 2020 kl 08.00
Klimaforandring
PROTEST: «Jeg er redd vinteren skal dø og jeg kan si det her og nå: Jeg finner meg faen ikke i det.» Illustrasjon: Didrik Magnus-Andresen
Lesetid: 4 minutter

Et av mine verste trekk, er nok sinnet mot været, eller klimaaggresjon. Helst mildvær. Og mildværet kommer oftere. Spesielt når det ikke skal komme. For eksempel 1000 meter over havet, i januar, i februar - og midt i min skihelg.

Sett fra et saklig ståsted kan man jo også anse disse raseriutfallene som et utslag av en mental kortslutning hvor vi tror at naturen og været skal tilpasse seg våre planer og ikke omvendt. Kanskje en slik innstilling hadde generert kjeft fra folk som Nils Faarlund og Arne Næss (han gamle, R.I.P) og kunne fyrt opp en UIAGM-guide med lavt blodsukker og skjulte kveruleringsferdigheter. Muligens. 

Allerede abonnent?  

Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen