Her laver snøen ned nå

British Columbia og Montana har fått årets første, ordentlige snøfall. Det er tydelig at skisesongen nærmer seg.

Sist oppdatert: 13. september 2016 kl 11.36
SNØFALL: I BC laver snøen ned. Foto: @PowderMatt
SNØFALL: I BC laver snøen ned. Foto: @PowderMatt
Lesetid: 1 minutter

Selv om vinter-skisesongen ser ut til å være noen måneder unna, er det tydelig at den nærmer seg med stormskritt. Flere populære skianlegg, som Kicking Horse, i Amerika har fått årets første store snøfall.

Til tross for noen små snøfall i Norge er det enda lite som ligner på skisesongen, i motsetning til i Amerika. Likevel produserer både Sjusjøen og Geilo snø for tidlig-sesongen.

Årsaken til snøfallet er La Niña - motsetningen til fjorårets El Niño. Sist det var et lignende fenomen var i 98/99-sesongen, da Mt. Baker slo snørekord i verden (!), ifølge Onthesnow.

Tweet not found

The embedded tweet could not be found…

Også skianlegg i Montana har fått et realt snøfall nå. 

Publisert 13. september 2016 kl 11.36
Sist oppdatert 13. september 2016 kl 11.36
 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen