– Tidenes RFC har etterhvert blitt en klisje i seg selv, men aldri før har det vært avholdt en juniorfreeride i Norge med høyere nivå, hissigere fjellside eller flere publikummere. 1000 mennesker fant veien til Røldal skisenter på lørdag, og omtrent 700 valgte å bruke deler av dagen på å se juniorene boltre seg i førsterenna. Over 60 deltagere strålte om kapp med sola lørdag, og for mange var det ekstra stas at Freeride World Tour-klare Dennis Risvoll sto for premieutdelinga, forteller arrangør Pelle Gangeskar.

Den beste kjøringa ser du i filmene under, men først resultatene: 

Annonse

Gutter, 1997-98:

  1. Simon Johan Rød

  2. Håvard Høyvik

  3. Leonhard Ludwig

Jenter 1997-98:

  1. Vilde Fimreite, Sauda

  2. Klara Håvarstein

  3. Kristina Øverland

Gutter 1999-2000:

  1. Phillip Willassen, Sandnes

  2. Tjøstov Eikemo, Røldal

  3. Eskil Andreas Sætren

Jenter 1999-2000:

  1. Synnøve Medhus, Røldal

  2. Kamilla Bratteteig, Røldal

Gutter 2001-02:

  1. Ådne Kvåle, Røldal

  2. Tobias Mathiesen, Sand

  3. Aleksander Dahl Nilsen, Haugesund/ Røldal

Jenter 2001-02:

  1. Marthe Willumsen, Stavanger

Gutter 2003-04:

  1. Arne Mathias Solheim, Hovden

  2. Axel Ritari, Oslo

  3. Hans Gabriel Andresen, Heming

Jenter, 2003-04:

  1. Mia Hugin, Kolbotn

  2. Stina Bratteteig, Røldal

  3. Bea Hovda, Stavanger

2005-07 –alle kom på første plass:

  • Anna Skogum, Heidal

  • Maia Brandt-Olsen, Bergen

  • Trym Lynghamar, Røldal

  • Balder Hoddevik Wåge, Stavanger

  • Noah Bøglid Juvet, Stavanger

  • Vinter Gangeskar, Røldal

  • Vilde Gangeskar, Røldal

  • Oda Steinsland Medhus, Røldal

  • Fredrik Sakkestad, Haugesund

  • Isac Hveding, Bergen

  • Oda Sollien, Kolbotn

  • Thomas Brandt-Olsen, Bergen

Råskalleprisen gikk til Omund Sletten fra Vågå.

Se filmene med noen av de mest spektakulære runs´ene:

Et navn verdt å merke seg er 8 år gamle Balder Hoddevik Wåge:

Hederlig omtale må også den like unge Røldalsjenta Oda Steinsland Medhus få, som nesten klarte å straightline hele veien ned:

I 2003-04 klassen gikk Mia Hugin fra Kolbotn av med seieren i år som i fjor, med et sikkert run fra krysset i Førsterenna:

Jibbetalentet Arne Mathias Solheim fra Hovden hentet seieren i gutteklassen, med en klokkeren 360 og fin kjøring:

2001-02 kidsa fikk starte nesten helt øverst i Førsterenna, og Marthe Willumsen var eneste jente i klassen. Trygg og stabil kjøring fra topp til bunn:

Blant gutta var det knallhard kamp, og Ådne Kvåle fra Røldal knep seieren et poeng foran Tobias Mathiesen fra Suldal:

I 1999-00 fikk stortalentet Synnøve Medhus æren av å åpne den store flanken i midten, og med to store dropp sikret hun hjemmeseier:

Synnøves skikompis og hytterøldøl Phillip Willassen leverte hissig kjøring ned Jarlsfossen og dro hjem seieren blant gutta:

1997-98 jentene fikk sin vinner i Vilde Fimreite fra Sola/Sauda, som valgte en innholdsrik vei ned fra toppen:

Dagens prestasjon sto Simon Johan Rød for, han løste Førsterenna best av alle: