Ifølge arrangørene har de hatt en tøff jobb med å kutte fra nesten 500 påmeldte, til dagens liste på 150 startende.

Kjørerne har kommet med på bakgrunn av seedingen i uke 10 av FWT, resultater fra NFC, lotteri og god holdning. Så da ligger alt til rette for Norges heftigste firkjøringskonkurranse.

Annonse

DAMER SNOWBOARD

1 Eline Garlie NOR naustdal

2 Kjersti Foss NOR Ålesund

3 Charlotte Hagen NOR Voss

4 Marlies Nindl AUT Kaprun

5 Malin Lindroos FIN Inkoo

Forhåndskvalifiserte for finale dag 1:

1 Vivian Aasen

2 Liz Kristoferitsch AUT Innsbruck

3 Mikaela Hollsten FIN Kimito

4 Nathalie Zenklusen SUI Le Chêne-sur-Bex

5 Ursula Wohlschlager AUT Fieberbrunn

DAMER SKI

1 Christine Hargin SWE Stockholm

2 Clare Burns USA Val d'Isere

3 Kristina Slinning NOR Ålesund

4 Sarah martinais FRA les 7 laux

5 Sophia Mitteregger AUT Innsbruck

6 Lotten Rapp SWE Funäsdalen

7 Matilda Rapaport SUI Engelberg

8 Nadine Wallner AUT Klösterle

9 Karine Falck-Pedersen NOR Oslo/Hemsedal

10 Martine Gleditsch NOR Oslo

11 Elisabeth Schmölzl GER Bayerisch Gmain

12 Silvia Moser ITA Cortina D'Ampezzo

13 Ammi Schultz SWE Stockholm

14 Katharina Schuler AUT St. Anton am Arlberg

Forhåndskvalifiserte for finale dag 1:

1 Gunnvor Wæhle NOR Voss

2 Anne May Slinning NOR Ålesund

3 Tonje Padøy NOR Stavanger

4 Rebecka Eriksson SWE Åre

5 Janette Hargin SWE Trysil

6 Hanna Fisher AUS Sydney

7 Jana Lindqvist SWE Solna

8 olivia benoit FRA SEEZ

9 Sandra Lahnsteiner AUT Kuchl

10 Anja Bolbjerg DEN

MENN SNOWBOARD

1 Alexander Hoffmann AUT Innsbruck

2 Anders Stenberg NOR Etne

3 Bjørn Filip Johannessen NOR Tønsberg

4 Christian Klemmetsen NOR Drøbak

5 christoffer granbom SWE verbier

6 Daniel Furberg NOR Voll (Stavanger)

7 Gjermund Daniel Moe NOR Sand

8 Helge Myrvang NOR Stavanger

9 Joel Rouge SUI 1823 GLION

10 ludovic GUILLOT-DIAT FRA Villard-de-Lans

11 Massimo Ferro ITA Verres

12 Mike Aeschbach SUI verbier

13 roland Hofer hofer AUT saalbach

14 Sascha Hamm AUT London

15 Solve Persen NOR Orkdal

16 torbjørn paulsen NOR Øyer

17 Torolf Tofte NOR Kristiansand

18 wolfgang kofler AUT bad hofgastein

19 WC

20 WC

Forhåndskvalifiserte for finale dag 1:

1 Badoux Emilien SUI Sion

2 Christian Schnabel AUT Wald/Arlberg

3 David Underland NOR Hemsedal

4 flo orley AUT innsbruck

5 Henrik Burvang NOR Drammen

6 magnus valland NOR ålesund/voss

7 Morten Bröckermann NOR Sogndal

8 Niklas Hollsten FIN Kimito

9 Tommy Nordbø NOR røldal

10 FWT/WC

MENN TELEMARK

1 Jens Vegard Holmberg NOR Skare

2 Sigurd Helle Opedal NOR Skare/Odda

3 Knut Festervoll NOR Asker

4 Per Magne Drotninghaug NOR Velledalen

5 Torkjel Solbraa NOR Sogndal

6 Pontus Lüttkens SWE Oslo

7 Tim Fritz GER Freiburg

8 Vegard Breie NOR Ål

9 Jonte Ejvemark SWE Östersund

10 William hansen NOR Tromsø

11 Anthony Gombert FRA

Forhåndskvalifiserte for finale dag 1:

1 Bård Øymar NOR Stavanger

2 Ove Nestvold NOR Lom

3 Henning S. Skjetne NOR Trondheim

4 Kristian Møkleby NOR Lærdal

MENN ALPINT

1 Adam Widén SWE Karlskoga

2 AIMAR NAVARRO ESP les

3 Alexander Kristensen NOR Oslo

4 alexandre giraud FRA la toussuire

5 Arnaud Cottet SUI Laussane

6 Aymeric CLOEREC FRA Sainte Foy Tarentaise

7 bjørn kvissel NOR Gol

8 bryce newcomb USA jackson hole

9 christen bryn NOR oslo

10 Christoffer Gjerde NOR Voss

11 Cyril Barat-Dubois FRA Biarritz

12 Dan Sunnerheim SWE Järpen

13 Dani Fornell AND La Cortinada

14 Daniel Ziemer GER Bad Reichenhall

15 dennis risvoll NOR oslo

16 Didrik Falck-Pedersen NOR Oslo

17 EDUARDO CARRERA ESP unha

18 Erik Lundström NOR Hemsedal

19 Freddy Riot FRA Chamonix

20 Geir Magnus Skille NOR Bærums Verk

21 Henrik Petersson SWE Luleå

22 Johannes Praxmarer AUT Innsbruck

23 Jonas Hjelme NOR Oslo

24 jørgen valde NOR vågå

25 kjetil isaksen NOR Voss

26 Loic Tonnot FRA les 7 laux

27 Martin Brekke NOR Skare

28 Martin Rofner AUT St. Anton am Arlberg

29 Max Tower USA Winter Park

30 Mickael Bimboes FRA Lanslevillard

31 Nils Kristian Berge NOR Røldal

32 Ola Reidar Nyrnes NOR Lom

33 Ole-Kristian Strøm NOR Hemsedal

34 Patrik Kramer AUT Heiterwang

35 Per Huss SWE Saltsjobaden

36 Petter Dokka Haug NOR Stavanger

37 Raymond paldanius SWE oslo

38 Vincent Schultinge NED Beverwijk

39 WC

40 FRI FLYT video WC

Forhåndskvalifiserte for finale dag 1:

1 Asbjørn Eggebø Næss NOR Oslo

2 Bellon Romain SUI Morgins

3 björn heregger AUT irschen

4 Bjørn Thomas Romsøe Romsøe NOR Stavanger

5 Cato Lægreid NOR Odda

6 Christian Reichenberger GER Piding

7 Erik Sunnerheim SWE

8 Halfdan Knudsen NOR Bergen

9 Henrik Langeland NOR Sogndal

10 Henrik Wedum NOR Øyer

11 HP Bakke NOR Vågå

12 JT Holmes USA Squaw

13 Juan Bergada ARG Chapelco Am Arlberg

14 Kevin guri FRA les menuires

15 Magnus Tveito NOR Ål

16 Martin Ruud NOR Ål

17 Neil Williman NZL Blenheim

18 Nils Petter Rabbe NOR Røldal

19 Per Mundhjeld NOR VÅGÅ

20 Richard Amacker SUI Haute-Nendaz

21 Steinar Nes NOR Sogndal

22 Thibaud Duchosal FRA ARC 1950

23 Torgrim Vole NOR Vågå

24 Wille lindberg SWE

25 Åsmund Thorsen NOR Ål