Ulykken skjedde under kveldskjøring i alpinbakken. Det var nysnø og fine forhold i bakken på ulykkeskvelden, og lensmann Henry Bråthen i Bø mener at ingen kan klandres for ulykken. Gutten har vært maksimalt uheldig og landet forferdelig galt etter et hopp. Trolig hoppet han fra en kul og landet på en annen. Det var ikke stein eller andre hindringer i bakken som har bidratt til det tragiske utfallet.
Etter ulykken ble gutten transportert til Ullevål universitetssykehus i helikopter. Han ble straks tatt under intensiv behandling, men døde onsdag formiddag av skadene.
Den omkomne var elev ved Bø ungdomsskole. Og det kom til å bli en svært tung dag ved skolen i går. Både skolen og hele bygda var preget av sorg, skriver avisen Varden.
Også de ansatte ved Lifjell skisenter var sterkt preget av ulykken.
Ledelsen i anlegget sier at det i skisenterets 25-årige historie ikke tidligere har vært alvorlige ulykker i bakkene.

















