BESKRIVELSE
En norsk klassiker – mye observert i norske skisentre. Man kan velge å bruke buksa med eller uten på-zip- bar bib med seler (107 gram). Man kan også zippe på snøskjørt til bruk med Norrønajakker.
LES OGSÅ: Norrøna fjerner omstridt sølvbehandling
Norrøna har sin velkjente lille lomme på venstre side – stor nok til Visakort, for liten til en moderne smarttelefon. To romslige lårlommer. Lufting via glidelås fra hoftekammen og ned på begge sider. Innergamasj med borrelås og knapp. Romslig passform.
En moderne norsk klassiker, kanskje moden for oppdatering.
I BRUK
Buksa har grei bevegelighet, men den er ganske lite formsydd. Den er vid nedover langs leggene – det er mye sto under kneet, og buksa bulker seg fort på siden. Lommene er plassert noe langt ned, det er lett at eventuelt innhold kommer nedi kneskåla.
LES OGSÅ: Miljøorganisasjon angriper Norrøna
Klare farger og baggy form har vært en vinner for Norrøna i årevis. I dag er dette en god bukse som gjør mye bra, men som ikke når helt opp på grunn av snitt og lommeplassering. Vi er heller ikke veldig for den på-zip-bare biben – den er ganske mekkete å få på, og du mister luftingen fra en fast bib.
LES OGSÅ: Sobrere farger fra Norrøna
Denne og Sweet-buksa kjennes ut som de har mest impregnering i hele testen – begge kjennes litt seige å gå med.
Pris: 3999,-
Se hele buksa her: