Vi har testet House of Hygge Outlaw Switch. Foto: Tore Meirik
House of Hygge Outlaw Switch
2 499 kroner
155 gram (488 gram med goggle, tre glass, pose og oppbevaringseske)
houseofhygge.no
Outlaw er en kjent modell fra det Hemsedal-baserte merket House of Hygge, men Switch-varianten er ny toppmodell for sesongen 2023/ 24. Hovedforskjellen fra tidligere modeller er at denne har magneter som skal gjøre det enklere å bytte glass.
Tidligere har vi testet de rimeligere modellene Outlaw i Olek-versjon, samt Ambassador. I likhet med disse er også den nye toppmodellen en del av en temmelig imponerende pakke. Inkludert i prisen er tre hele tre linser, hardcase, pose og beskyttelsestrekk til glasset.
De inkluderte linsene er en for allroundbruk (VLT 50,6), en for sol (VLT 11,8) og en for lite lys/ kveldskjøring (VLT 76,5). Bruken bestemmes av hvor mye lys de slipper gjennom; VLT betyr Visual Light Transmission. Jo mer lys de slipper igjennom, jo høyere tall, som igjen betyr at jo høyere tall, jo bedre er linsen egnet for lite lys. VLT-tallet står nede i hjørnet på alle glassene.
Outlaw Switch har 4,5 centimeter bred brillestrikk med gummibelegg på innsiden. Strikken justeres med to plastspenner.
KOMPLETT PAKKE: Tre glass, hardcase, pose og beskyttelsestrekk er inkludert. Foto: Tore Meirik
House of Hygge Outlaw Switch i bruk
Som de andre skibrillene fra House of Hygge vi har testet, byr også Outlaw Switch på en temmelig imponerende totalpakke med tre glass, pose, oppbevaringseske og beskyttelse til glasset. Prisen er høyere enn de andre, men House of Hygge gir fortsatt nokså mye goggle for pengene.
Brillestrikken er enkel å justere og goggles´ene sitter behagelig og godt både med og uten hjelm. Selv om vekten er lik Ole Kristian Strøms promodell, opplever vi at profilen er slankere på disse. Det gjør at de ikke tar så stor plass og passer veldig fint med lue. Med hjelm kan brillene være litt kinkige å få tak på når du skal plassere de på panna - særlig hvis du har på votter.
Å bytte glass går som en lek ved hjelp av magnetene. Glassene er bare å trekke av og plassere på plass, men du må nok være forberedt på at de kan løsne av seg selv hvis du går på et skikkelig tryn.
De tre linsene fungerer for øvrig upåklagelig, og de dekker hele spekteret fra mørke kvelder til sommerskidager med stekende sol.
Outlaw Switch er House of Hygges dyreste modell, og den fungerer veldig bra. For den ekstra kostnaden får du latterlig enkelt bytte av glass - men det kan hende du er bedre sikret mot å miste glassene med de billigere brillene.
Allerede abonnent?
Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998
OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin
*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.