Norrøna blir største eier i Hvitserks norske turselskap

Klesprodusenten Norrøna skal nå øke satsingen på turisme i Norge.

Sist oppdatert: 15. januar 2020 kl 15.58
KJØPER HVITSERK OF NORWAY: Norrøna skal satse mer på turisme. Her illustrert med deres nye butikk i New York. Foto: Norrøna
KJØPER HVITSERK OF NORWAY: Norrøna skal satse mer på turisme. Her illustrert med deres nye butikk i New York. Foto: Norrøna
Lesetid: 1 minutter

Onsdag formiddag ble det klart at Norrøna kjøper majoriteten av selskapet Hvitserk of Norway - datterselskapet til turarrangøren med samme navn. Selskapet satser på turer i Norge - og selskapet skifter nå navn til Norrøna Hvitserk Adventures.

– Vi ser frem til å kunne organisere ulike turer i Norge for våre brukere over hele verden, sier eier og daglig leder i Norrøna, Jørgen Jørgensen.

Det er ukjent hva Norrøna betaler, men selskapet omsatte drøye 13 millioner kroner i fjor. Til E24 sier Jørgensen at de betaler over fem millioner kroner, men ikke mer enn 50 millioner kroner for selskapet.

– Vi har rigget selskapet for vekst fremover, sier han til nettavisen.

Hvitserk tilbyr turer i inn- og utland, men det er altså innlandsselskapet Norrøna nå satser på. Det er ikke første gang Norrøna gjør investeringer i turisme. Fra før eier de blant annet en betydelig andel av hotellet på Turtagrø - i tillegg til at de hadde en eierandel i Hvitserk. Til E24 sier Jørgen Jørgensen at de også bygger for hotellutbygging i Lofoten.

Publisert 15. januar 2020 kl 15.58
Sist oppdatert 15. januar 2020 kl 15.58
 

Relaterte artikler

STORM 3100: Lav vekt i forhold til lysstyrke, robust aluminiumskonstruksjon og modulbasert oppbygging der batteri, linse, kabler og deksel kan byttes ved behov. Lykthodet er kompatibelt med GoPro-fester, og batteriet kan også brukes til å lade andre enheter.
Guide til multilykter

8 gode hodelykter til topptur

mann til fjells med ski på sekken
Testet: Rab Khroma 30

Test av Rab Khroma 30

jente som kjører i bratt terreng på ski
Testet: Osprey Soelden 32

Test av Osprey Soelden 32

blå sekk i snøen
Forgjengeren ble slaktet

Testet: Helly Hansen Odin AT 40

oransje sekk i snøen
Testet: Exped Couloir 40

Test av Exped Couloir 40

mann på skitur med hvit ryggsekk
Ny og bra fra Evoc

Test av Evoc Summit 30

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen