Svenske Hestra var valgt et nokså tradisjonelt og litt enkelt utseende på denne nye votte-modellen, som er laget i kuskinn med tynt fleecefôr på innsiden, og avtakbart ullfôr.
Den har avtakbar sikringsstropp og neopren på innsiden av mansjetten.
Strammingen i håndleddet er en liten snor som går gjennom en temmelig liten og enkel metallspenne.
Klassisk er det første man tenker når man får på disse vottene - og ikke lenge etter er det fort å tenke at det enkle kan være det beste.
Først: Den svært enkelt konstruerte strammningen i håndleddet er intet mindre enn genial. Veldig enkel i bruk, og den funker uansett hvor mye snø som kommer i veien. Selv med vottene på - og dermed litt dårligere kontroll på hva fingertuppene foretar seg - går det som en drøm å stramme og løsne ved håndleddet.
Vottene er i tillegg veldig varme og komfortable, også uten det avtakbare ullfôret. Men merk at de blir ganske romslige hvis du tar det ut - og: Blir du svett og dermed fuktig på hendene vil dette fôret veldig gjerne bli med ut når du tar av vottene. Det er litt irriterende.
Hestra Wakayama er et veldig godt valg for deg som fryser på hendene og vil ha votter som funker - også når været blir litt varmere.