/ Nyheter

Våren er kommet!

Nå er det vår i Sør-Amerika. Fri Flyt tok turen til avslutningshelgen i skianlegget Cerro Catedral i Argentina.

Sist oppdatert: 15. oktober 2007 kl 08.48
Sør-amerikanske fjell i vårsol.
Sør-amerikanske fjell i vårsol.
Lesetid: 1 minutter

De to siste ukene har snøen smeltet fort og Cerro Catedral utenfor Bariloche i Argentina har hatt tilbud på heiskort. Etter en sesong med mye snø, skulle det denne helgen være sesongens siste åpningsdager, men fordi det fremdeles er brukbart med snø i de øvre delene av fjellet, holder anlegget åpent et par dager til.

Da Fri Flyt var der i helgen, var tre av de snaut tjue heisene i anlegget i drift. Det var fin vårsnø i de åpne løypene, men begrenset muligheter for frikjøring.

De fleste som reiser til Sør-Amerika for å stå på ski, reiser til Las Lenas lenger nord i Argentina. Cerro Catedral er et godt alternativ, og høydeforskjellen er på drøyt tusen meter. Etter at Cerro Catedral de siste to sesongene har utvidet med flere nye heiser og nedfarter, framstår anlegget veldig bra. Med buss er det omtrent en natts kjøring (Argentina har veldig gode nattbusser) mellom Las Lenas og byen Bariloche like ved Cerro Catedral.

Publisert 15. oktober 2007 kl 08.45
Sist oppdatert 15. oktober 2007 kl 08.48
 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen

Våren er kommet! | FRIFLYT.NO