Veko 2009 vil ha premiere på alle adrenalinkonkurransers mor. Freeride på ski/snowboard, downhillsykling og utforpadling. Det ventes at singelklassen blir forholdsvis liten og eksklusiv, mens tremannsklassen vil bli populær.
Starten går fra toppen av Lønahorgi, og første etappe går på ski til Afdalen. Derfra ruller konkurransen videre på DH-sykkel til Villmarksleiren i Strandaelva.
Konseptet har fått navnet ”Horgi Ned,” og Eirik Øvereide, TC Øye og Dag Sandvik er mennene bak. De har testet ut løypa og er super gira til å se konkurransen bli en realitet til Ekstremsportveko 2009. Det blir altså 2 klasser, en individuell – hvor deltakeren må utføre alle 3 etapper selv, og en som lag med 3 deltakere som utfører hver sin etappe.
Mer informasjon kommer på våre nettsider i løpet av vinteren. Sjekk ut teaseren "Horgi Ned" filmen som ligger på Veko-sidene.


















