Blue Ice Choucas Pro klatresele

For en skientusiast som vil ha en fin klatresele for tekniske skiturer, men også en sele som er ålreit til en klatretur nå og da er den oppdaterte utgave av Blue Ice Choucas Pro aldeles fenomenal.

Sist oppdatert: 12. august 2025 kl 10.37
Blue Ice Choucas Pro klatresele 2025
TESTET: Blue Ice Choucas Pro. Foto: Ole-Jørgen Lian
Blue Ice Choucas Pro

Pris: 1 599 kroner

Vekt: 159 gram (str. L)

blueice.com

Testår: 2025

Franske Blue Ice lanserte Choucas Pro for en del år siden, men nylig fikk merkets nest letteste klatresele omfattende oppgraderinger. Den nye modellen er laget i plastmaterialet polyetylen, og er den eneste selen i testen hvor lårløkkene kan åpnes for å gjøre det enklere å ta selen av og på med ski eller stegjern.

I tillegg til nye materialer er en av de tydeligste forskjellene fra forrige utgave utstyrsløkkene, hvor de to foran er halvveis dekt med plast for å gjøre dem stivere, men samtidig «brettbare» for å minske volumet.

Allerede abonnent?  

Norges største og beste magasin om ski, topptur og bratt friluftsliv - siden 1998

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen