Til helga starter Norgescupen i randonee med to renn på Voss. Lørdag blir det kjørt individuell i Myrkdalen, og søndag er det sprint i Voss Resort på programmet.
– Det er bra med snø og flotte forhold i Myrkdalen for tida. Voss Resort har mindre snø, men de har produsert mye kunstsnø så det ligger an til fine rammer for sprinten også, sier Hans-Inge Klette, som både er deltaker, løypesjef og en del av arrangementsgruppa for helgas Norgescuprunde.
Klette er for øvrig tittelforsvarer i Vossarando etter overlegen seier der i fjor, og ble i fjor vinter også første norske mannlige verdenscupvinner i randonee.
Klette forklarer at på grunn av koronarestriksjoner og smitteverntiltak er Norgescupen på Voss kun åpen for deltakere i seniorklassene.
– Vi har gjort flere grep for å få på plass et trygt og godt arrangement, og håper på 20-30 deltakere, sier Klette.
Norgescupen 2020-21 skulle egentlig startet i desember, men rennet i Romsdalen er utsatt til senere i vinter. Det arrangeres nå 10. april.
Dette er terminlista for Norgescupen i randonee 2020/21
9.-10. januar: Norgescup Vossarando, Viljar IL, Voss
27. februar: Settemsdalen Skimo, Trollheimen Fjellsportklubb, Settemsdalen
20. mars: Kårvatn Skimo, Trollheimen Fjellsportklubb, Kårvatn
10. april: Dynafit Romsdal Rando, Romsdal Randoneeklubb, Isfjorden