Hjem
 / Slik skal North Face utkonkurrere Gore-Tex

Slik skal North Face utkonkurrere Gore-Tex

Etter tre år med utvikling mener The North Face (TNF) at deres Futurelight-membran er en revolusjon innen pustende skallbekledning.

Sist oppdatert 4. oktober 2019 kl 08.23
KONKURRENT: North Face lanserer Futurelight - en egenprodusert konkurrent til Gore-Tex. Foto: North Face
KONKURRENT: North Face lanserer Futurelight - en egenprodusert konkurrent til Gore-Tex. Foto: North Face

– Pusteevne har alltid vært utfordringen med vanntette skallklær. Med Futurelight-membranen er pusteevne i kombinasjon med fullstendig vann- og vindtetthet historie, sier Jimmy Chin.

Den Oscar-vinnende alpinklatreren har vært på North Face-teamet i over tjue år, og han har vært sentral i utviklingen av de nye membranene. Ifølge det amerikanske merket er Futurelight lettere, mer pustende, mykere, mindre miljøskadelig og like vann- og vindtett som Gore-tex.  

Allerede abonnent?  
Kjøp abonnement og få tilgang til artikkelen.

Alle abonnement gir full tilgang til hele vårt digitale univers. Det inkluderer Fri Flyt,

Terrengsykkel, UTE, Klatring, Landevei og Jeger sine nettsider, app og e-magasin.

1 måned
25%
rabatt
Digital tilgang til 6 nettsider
Papirutgaver av Fri Flyt
Lavest månedspris
Abonnementet fornyes til ordinær pris etter bindingstiden
3 måneder
25%
rabatt
Digital tilgang til 6 nettsider
Papirutgaver av Fri Flyt
Lavest månedspris
Abonnementet fornyes til ordinær pris etter bindingstiden
12 måneder
25%
rabatt
Digital tilgang til 6 nettsider
Papirutgaver av Fri Flyt
Lavest månedspris
Abonnementet fornyes til ordinær pris etter bindingstiden
Betal smartere med Klarna.

Abonnementene fornyes automatisk og kan sies opp når som helst, men senest før perioden utløper.

Friflyt.no har daglig dekning av det som skjer i skianlegg og toppturområder, og vi dekker debatter og dilemmaer om alt fra snøskred til klimaendringer. Om sommeren skriver vi om aktiviteter skifolk er opptatt av når det ikke er snø på bakken, som vannsport og sykkel.

På friflyt.no finner du også Fri Flyt sine skitester og mer enn 750 guider til toppturer.

Les mer om våre abonnement

Har du spørsmål?

Vi svarer raskt på mail.

Relaterte artikler
TRENDER I FJELLET: Fjellmote har alltid vært en greie, og for profilene Fri Flyt har snakket med, er det stort sett like viktig å se bra ut som å være beskyttet mot vær og vind.
Gore-tex og mormors ullgenser

Slik trender du i vinterfjellet

SOKKEN: Kanskje det viktigste og det dårligst behandlede klesplagget skikjørere bruker. Ilustrasjon: Kristian Tiller Torsvik
En inneklemt tilværelse

Derfor er skisokker viktige

Helly Hansen Lifa Infinity Pro
Bærekraftig materiale

Ny membran fra Helly Hansen

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo | Tlf: 21 95 14 20

Ansvarlig redaktør: Erlend Sande | Nyhetssjef: David Andresen Vesteng | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Kommersiell leder: Alexander Hagen | Daglig leder: Anne Julie Saue