Tim Durtschis 720 midt i ei svær linje i Alaska/ BC-segmentet i Supervention ble kåra til «Best natural air», og Durtschi hanka også inn prisen for «Best male performance», altså beste mannlige kjører.

Field Productions var nominert i kategorien «Movie of the Year», og Åsmund Thorsen var nominert både i klassen for årets beste linje (revansjelinja på Sunnmøre i Supervention) og «Best powder». Legg for øvrig merke til at Sweetgrass´  Valhalla vant prisen for årets film, foran storfavoritten Into the Mind.

I klassen for Best Jib vant Max Morello, for et triks i Detroit-segmentet i Poorboyz´ siste film Tracing Skylines, og nettopp det segmentet der du under lista over de nominerte og vinnerne (vinnerne er uthevet).

Best Jib

  • Dale Talkington, Co-Lab, Teton Gravity Research
  • Max Morello, Tracing Skylines, Poor Boyz Productions
  • Cam Riley, Mutiny, Stept Productions
  • Karl Fostvedt, Tracing Skylines, Poor Boyz Productions

Best manmade air

  • Ahmet Dadali, Partly Cloudy, Level 1 Productions
  • Sean Pettit, Tracing Skylines, Poor Boyz Productions
  • Tom Wallisch, The Wallisch Project, Kyle Decker/The Bureau
  • Parker White, Partly Cloudy, Level 1 Productions

Best natural air

  • Callum Pettit, Into The Mind, Sherpas Cinema
  • Pep Fujas, Tracing Skylines, Poor Boyz Productions
  • Tim Durtschi, Supervention, Field Productions
  • Sean Pettit, Tracing Skylines, Poor Boyz Productions

Best powder

  • Dylan Hood, Sage Cattabriga-Alosa, and Colter Hinchcliffe, Way Of Life, Teton Gravity Research
  • Åsmund Thorsen and James Heim, Supervention, Field Productions
  • Austin Ross, Rory Bushfield, and Eric Hjorleifson, Into The Mind, Sherpas Cinema
  • Eric Hjorleifson, Zack Giffin, and Jesse Hoffman, Valhalla, Sweetgrass Productions 

Best line

  • Åsmund Thorsen, Supervention, Field Productions
  • Callum Pettit, Into The Mind, Sherpas Cinema
  • Griffin Post, Way Of Life, Teton Gravity Research
  • Kye Petersen, Into The Mind, Sherpas Cinema 

Best female performance

  • Elyse Saugstad, Co-Lab, Teton Gravity Research
  • Lexi Dupont, Tracing Skylines, Poor Boyz Productions
  • Ingrid Backstrom, Into The Mind, Sherpas Cinema
  • Angel Collinson, Way Of Life, Teton Gravity Research

Best male performance

  • Kye Petersen, Into The Mind, Sherpas Cinema
  • Sage Cattabriga-Alosa, Way Of Life, Teton Gravity Research
  • Tom Wallisch, The Wallisch Project, Kyle Decker/The Bureau
  • Tim Durtschi, Way Of Life, Teton Gravity Research
  • Sean Pettit, Tracing Skylines, Poor Boyz Productions

Best short

  • Super Mom, Switchback Entertainment
  • The Wallisch Project, Kyle Decker/The Bureau
  • Happy Winter, Endlessflow
  • The Lost Season, Kyle Decker/The Bureau

Best editing

  • Mutiny, Stept Productions
  • Into The Mind, Sherpas Cinema
  • McConkey, MSP Films and Red Bull Media House
  • Valhalla, Sweetgrass Productions 

Best cinematography

  • Way Of Life, Teton Gravity Research
  • Into The Mind, Sherpas Cinema
  • Partly Cloudy, Level 1 Productions
  • Valhalla, Sweetgrass Productions

Best documentary

  • CRJ: The Chronicle Of A Freeskiing Icon, 4FRNT Media
  • Legend of Aahhh’s, Greg Stump Productions
  • Winter’s Wind, Matt Herriger
  • McConkey, MSP Films and Red Bull Media House

Movie of the year

  • Into The Mind, Sherpas Cinema
  • McConkey, MSP Films and Red Bull Media House
  • Supervention, Field Productions
  • Valhalla, Sweetgrass Productions

Se Detrot-segmentet fra Tracing Skylines, med Max Morellos vinner-jib: